O facecie i jego ogrodzie

Każdy ogród jest wyjątkowy i niepowtarzalny, obrodzi niemalże we wszystko co w nim zasiejesz, bez znaczenia czy będą to rośliny wydające trujące owoce, czy też zdrowe i pożywne warzywa. Ty decydujesz co w nim posiejesz, jak będziesz uprawiał, podlewał, nawoził i pielęgnował swoje rośliny.

Przebywanie w ogrodzie wielu osobą pozwala na powrót do stanu równowagi, stabilizuje się tętno, wyrównuje oddech, myśli się uspokajają.

Przez niektórych ogród jest porównywany do ludzkiego umysłu, a właściwie umysł porównywany jest do ogrodu, a nasionami są nasze myśli. Jeżeli zasiejemy negatywne myśli zbierzemy negatywne owoce, jeżeli zaś pozytywne myśli to zbierać będziemy pozytywne owoce.

Będę pisał o dwóch rodzajach ogrów:

Ogrodzie zewnętrznym – tym fizycznym, namacalnym do którego możemy wejść i używając siły fizycznej dokonać zaplanowanych zmian,

Ogrodzie wewnętrznym – tym który znajduje się w nas, na który mamy ogromny wpływ i kształtuje on nasze życie, choć ludzkość w większości wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy.

Oba ogrody są ze mną bardzo ściśle powiązane, ogród zewnętrzny związany jest po części z moją pracą zawodową, ogród wewnętrzny natomiast jest moją pasją, fascynacją, życiową drogą, samorozwojem, samopoznaniem i relacją ze Stwórcą.

Wierzę, że jeżeli nie od razu, to z czasem znajdziesz tutaj coś dla siebie.

facetwogrodzie